Zapomenuté heslo

Technické předpisy pro rok 2024 Klára CUP Nechanice

Technický komisař: Vlastimil Mečár

Plechové vozy s rámem

Pravidla platí pro třídy: N Škoda, 1400, N1400, 1600, Nad 1600, Speciály, do 1400, Ženy, Junioři

Všechny plechové vozy musí mít rám. Z plechových vozů musí být odstraněné tyto věci: světlomety, blinkry, tažná zařízení a ostatní tříštivé objekty. Přední okno zajistit patkami. Ostatní podlepit folií nebo odstranit. Okna lze nahradit pletivem. Síla drátu 2 mm. Maximální rozměr ok je 25mm x 25mm.

Na voze jsou povinna dvě zpětná zrcátka. Výztuhy pod nárazníky nesmí mít ostré zakončení. Nejlépe sériové výztuhy. Je povinnost mít tři světla. Jedno světlo koncové, které musí svítit celou dobu závodu. Dvě světla brzdová. Doporučujeme mlhovky. Označená tažná funkční oka vpředu a vzadu. Nejlépe označeno šipkou. Sedadlo jezdce pevně ukotveno. Pasy musí být funkční a minimálně čtyřbodový. Vozidlo musí být označeno čitelně čísly podle přihlášek, a to na boku, kapotě a střeše vozu.

Pneumatiky mohu být libovolné bez hrotů. Jsou dovoleny sportovní tlumiče bez vyrovnávacích nádobek. Vozidlo musí obsahovat funkční brzdy. Chladič musí být v motorovém prostoru. Řidič musí být řádně ustrojený. To znamená, všichni budou mít helmu, nehomologovaná kombinéza, rukavice, pevnou obuv, brýle, límec a kukla. Prachové světlo musí stále svítit i po vypnutí motoru.

Třídy N1400, ženy a junioři je nutnost vše sériové. Bez úprav. Třídy junioři a ženy mohu mít spolujezdce po domluvě s vedením. Spolujezdec musí být stejně ustrojený jako jezdec. Ženy a junioři musí mít objem do 1600 cm3.

Pásy nesmí jevit žádné známky poškození. Následující pásy typy pásů nesmí být ve vozidlech.

Zakázené pásy Zakázené pásy Zakázené pásy